"Turan International University" nafaqat taʼlimda, balki jamiyatdagi muhim oʻquv-seminarlarni tashkil etishda ham yetakchi muassasa vazifasini oʻtab kelmoqda.✍️
🇺🇿 Universitetimizda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 21-dekabrdagi “Mahalla institutining jamiyatdagi rolini tubdan oshirish va uning aholi muammolarini hal etishda birinchi boʻgʻin sifatida ishlashini taʼminlashga qaratilgan chora-tadbirlar toʻgʻrisida” PF-209-sonli Farmoni, “Oʻzbekiston mahallalari uyushmasi faoliyatini yoʻlga qoʻyish va mahallalarda boshqaruv tizimini takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 402-sonli qarori mazmun-mohiyatini hamda ulardan kelib chiqadigan vazifalarni ijrochilarga yetkazish viloyat hokimligi, Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Namangan viloyati filiali hamda Oʻzbekiston Mahallalari uyushmasi Namangan viloyati boshqarmasi hamkorligida “Mahalla yettiligi” uchun oʻquv-seminari boʻlib oʻtdi.
Bugun Namangan shahar hokimi Anvarjon Otaxodjayev hamda Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi viloyat filiali rahbari Shuxratjon Toʻxtabayev bu oʻquv-seminarida ishtirok etishdi.

«Международный университет Туран» является ведущим учреждением не только в сфере образования, но и в организации важных образовательных семинаров в обществе.
🇺🇿 Указ Президента Республики Узбекистан от 21 декабря 2023 года № ПФ-209 «О мерах, направленных на радикальное повышение роли института соседства в обществе и обеспечение его функционирования как первого звена в решении проблем народонаселения», «О налаживании деятельности Ассоциации микрорайонов Узбекистана» и о дополнительных мерах, связанных с совершенствованием системы управления микрорайонами» довести суть решения № 402 и вытекающих из них задач до исполнителей региональных - проведен семинар.
Сегодня в образовательном семинаре приняли участие мэр Намангана Анварджон Отаходжаев и руководитель областного филиала Агентства развития госуслуг Шухратжон Тохтабаев.