"Turan International University" nafaqat taʼlimda, balki jamiyatdagi muhim oʻquv-seminarlarni tashkil etishda ham yetakchi muassasa vazifasini oʻtab kelmoqda.✍️
🇺🇿 Universitetimizda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 21-dekabrdagi “Mahalla institutining jamiyatdagi rolini tubdan oshirish va uning aholi muammolarini hal etishda birinchi boʻgʻin sifatida ishlashini taʼminlashga qaratilgan chora-tadbirlar toʻgʻrisida” PF-209-sonli Farmoni, “Oʻzbekiston mahallalari uyushmasi faoliyatini yoʻlga qoʻyish va mahallalarda boshqaruv tizimini takomillashtirishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 402-sonli qarori mazmun-mohiyatini hamda ulardan kelib chiqadigan vazifalarni ijrochilarga yetkazish viloyat hokimligi, Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Namangan viloyati filiali hamda Oʻzbekiston Mahallalari uyushmasi Namangan viloyati boshqarmasi hamkorligida “Mahalla yettiligi” uchun oʻquv-seminari boʻlib oʻtdi.
Bugun Namangan shahar hokimi Anvarjon Otaxodjayev hamda Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi viloyat filiali rahbari Shuxratjon Toʻxtabayev bu oʻquv-seminarida ishtirok etishdi.

"Turan International University" is a leading institution not only in education, but also in organizing important educational seminars in society.
UZ Decree No. PF-209 of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 21, 2023 "On measures aimed at radically increasing the role of the neighborhood institute in society and ensuring its functioning as the first link in solving population problems", "Establishing the activities of the Association of Neighborhoods of Uzbekistan" and on additional measures related to the improvement of the management system in the neighborhoods" to communicate the essence of the decision No. 402 and the tasks arising from them to the executors of the regional administration, the Namangan region branch of the State Service Development Agency, and the Namangan region administration of the Association of Neighborhoods of Uzbekistan. -seminar was held.
Today Namangan mayor Anvarjon Otakhodjayev and the head of the regional branch of the State Service Development Agency Shukhratjon Tokhtabayev participated in this educational seminar.