Mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati izchillik bilan amalga oshirilmoqda.
TIU boshlangʻich taʼlim yoʻnalishi talabalari universitetda egallagan nazariy bilimlarini 4- sonli matematikaga ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim maktabida amaliyot jarayonida qoʻllamoqdalar.
✅ Bugun "Gumanitar fanlar va pedagogika" fakulteti professor - oʻqituvchisi N. Mamasidikova rahbarligida 2- kurs, BT-22-BU guruhi talabalari tomonidan 4-sonli umumta'lim maktabining 3 - "A" sinf o'quvchilari uchun "Ochiq dars" tashkil qilindi.
✅ Maktab rahbariyati tomonidan dars jarayonining tashkil etilishi yuzasidan iliq fikr-mulohazalar bildirildi va talabalarga kelajakdagi pedagogik faoliyatlariga ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.

В нашей стране последовательно реализуется государственная политика в отношении молодежи.
✅ Учащиеся начальных классов применяют теоретические знания, полученные в университете, в практическом процессе в общеобразовательной школе математического профиля №4.
✅Сегодня под руководством профессора-преподавателя Мамасидиковой Н.Н. факультета «Гуманитарные науки и педагогика» студенты 2 курса группы БТ-22-БУ организовали «Открытый урок» для студентов 3 «А» класс общеобразовательной школы №4 сделан.
✅Руководство школы дало теплый отзыв об организации учебного процесса и пожелало ученикам больших успехов в дальнейшей педагогической деятельности.