TIU va UNIMAS: Kelajak sari birga! 🤝
⭐️O’zbekiston-Malayziya biznes forumi doirasida o’tkazilgan bu uchrashuv, ikki mamlakatning ta’lim va ilm-fan sohalaridagi hamkorligini yangi bosqichga ko’tarishga xizmat qildi. Forumda turli sohalardagi mutaxassislar, tadbirkorlar, oliy taʼlim rahbarlari hamda olimlar o’zaro fikr almashdilar, yangi g’oyalar va loyihalar muhokama qilindi.
⚡️"Turan International University" va Malayziyaning "University Malasia Sarawak" universiteti rahbarlari ikki xalqning ma’naviyatini va bilimini yanada yuksaltirish maqsadida, hamkorliklar bo’yicha muzokaralar olib bordilar va Turan International University va "University Malasia Sarawak" universitetlari o’rtasida keng qamrovli hamkorlik to’g’risida memorandum imzolandi.
✅Bu hujjat ikki universitet o’rtasidagi aloqalarni yanada mustahkamlash va kelajak avlodlar uchun yangi imkoniyatlar yaratish yo’lida muhim qadamdir.

ТИУ и UNIMAS: Вместе ради будущего! 🤝
⭐️Данная встреча, состоявшаяся в рамках Узбекско-Малайзийского бизнес-форума, послужила поднятию сотрудничества двух стран в сфере образования и науки на новый уровень. На форуме эксперты различных областей, бизнесмены, руководители высшего образования и ученые обменялись мнениями, обсуждались новые идеи и проекты.
⚡️Руководители «Международного университета Туран» и «Университета Маласии Саравак» Малайзии провели переговоры о сотрудничестве в целях дальнейшего повышения духовности и знаний двух народов, а также всестороннего сотрудничества между Международным университетом Туран и университетами «Университета Маласии Саравак» был подписан меморандум.
Этот документ является важным шагом на пути дальнейшего укрепления связей между двумя университетами и создания новых возможностей для будущих поколений.