TURAN XALQARO UNIVERSITETIDA REKTOR VA TALABALAR UCHRASHUVI BO‘LIB O‘TDI
Bugun Turan International University rektori Ahadxon Najmitdinov va boshlang‘ich ta’lim yo‘nalishi 4-kurs talabalari bilan mazmunli uchrashuv o’tkazildi.
Uchrashuv davomida bitiruvchi talabalar bilan ona tilini chuqur o‘rganish, nutq madaniyatini rivojlantirish hamda til bo‘yicha xalqaro sertifikat olishning ahamiyati haqida atroflicha fikr almashildi.
Rektor o‘z nutqida, sertifikatga ega bo‘lgan bitiruvchilarning ishga joylashish imkoniyatlari kengayishi, malaka darajasi oshishi va mehnat bozorida raqobatbardoshligi yuqori bo‘lishini alohida ta’kidladi.

В Turan International University состоялась встреча ректора со студентами
Сегодня в Turan International University состоялась содержательная встреча ректора университета Ахадхона Наджмитдинова со студентами 4-го курса направления «Начальное образование».
В ходе встречи со студентами-выпускниками подробно обсудили вопросы глубокого изучения родного языка, развития культуры речи и важности получения международных сертификатов по языку.
В своём выступлении ректор особо отметил, что наличие сертификата расширяет возможности трудоустройства выпускников, повышает их квалификацию и конкурентоспособность на рынке труда.