SPORT SOHASIDA YANGI HAMKORLIKLAR
Turan Xalqaro Universiteti delegatsiyasi O‘zbekiston Respublikasi Sport vazirligi tizimidagi qator muassasalar — Sport akademiyasi, Jismoniy tarbiya va sport ilmiy tadqiqotlar instituti, Olimpiya shaharchasi hamda O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universitetiga rasmiy tashrif amalga oshirdi.
Ushbu tashrif bizning talabalarimiz uchun maxsus tashkil etildi va ular faol ishtirok etdi. Talabalar jismoniy tarbiya va sport sohasidagi eng ilg‘or jarayonlar, zamonaviy texnologiyalar va ilmiy-amaliy yondashuvlar bilan bevosita tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Safar davomida:
— sport laboratoriyalari faoliyati o‘rganildi;
— ilmiy-amaliy tajribalar jarayoni kuzatildi;
— talabalar uchun yaratilgan sharoitlar va sport infratuzilmalari bilan yaqindan tanishildi.
Tashrif yakunida Turan Xalqaro Universiteti hamda Jismoniy tarbiya va sport ilmiy tadqiqotlar instituti o‘rtasida hamkorlik Memorandumi imzolandi. Bu memorandum talabalarimizga amaliyot, ilmiy izlanishlar va qo‘shma loyihalarda ishtirok etish imkoniyatlarini kengaytiradi.
Bu tashrif — talabalarimizning bilimini, tajribasini va kasbiy ko‘nikmalarini yanada mustahkamlashga xizmat qiladigan muhim qadamlardan biridir.

НОВЫЕ СОТРУДНИЧЕСТВА В СФЕРЕ СПОРТА
Делегация Туран Международного Университета осуществила официальный визит в ряд учреждений системы Министерства спорта Республики Узбекистан — Спортивную академию, Научно-исследовательский институт физического воспитания и спорта, Олимпийскую деревню, а также Узбекский государственный университет физического воспитания и спорта.
Этот визит был специально организован для наших студентов, и они приняли в нём активное участие. Студенты получили возможность напрямую познакомиться с передовыми процессами, современными технологиями и научно-практическими подходами в области физического воспитания и спорта.
В ходе поездки:
— была изучена деятельность спортивных лабораторий;
— наблюдены научно-практические эксперименты;
— подробно изучены условия, созданные для студентов, и спортивная инфраструктура.
По итогам визита между Туран Международным Университетом и Научно-исследовательским институтом физического воспитания и спорта был подписан Меморандум о сотрудничестве. Этот документ расширяет возможности наших студентов в прохождении практики, научных исследованиях и участии в совместных проектах.
Этот визит является одним из важных шагов, направленных на укрепление знаний, опыта и профессиональных навыков наших студентов.