Bugun Turan Xalqaro Universitetida A.S. Pushkin nomidagi Rus tili instituti tashabbusi bilan tashkil etilgan “Послы русского языка в мире” (“Dunyo bo‘ylab rus tili elchilari”) xalqaro dasturi doirasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Dastur yoshlar o‘rtasida rus tilini o‘qitish, madaniy almashinuvni rivojlantirish va xalqlar do‘stligini mustahkamlashga qaratilgan.
Tashrif davomida “Rus tili elchilari” talabalar bilan interaktiv mashg‘ulotlar va rus tili bo‘yicha sinov topshiriqlarini o‘tkazishdi. Uchrashuv samimiy muloqot va o‘zaro tajriba almashinuvi ruhida o‘tdi.
Turan Xalqaro Universiteti xalqaro hamkorlikni kengaytirish va yoshlarning xorijiy tillarga qiziqishini oshirish yo‘lida faol ish olib bormoqda.

«Послы русского языка» в Турон Международном Университете!
Сегодня в Туран Международном Университете состоялась встреча в рамках международной программы «Послы русского языка в мире», организованной по инициативе Института русского языка имени А.С. Пушкина.
Программа направлена на обучение русскому языку среди молодежи, развитие культурного обмена и укрепление дружбы между народами.
Во время визита «Послы русского языка» провели со студентами интерактивные занятия и тестовые задания по русскому языку. Встреча прошла в атмосфере теплого общения и взаимного обмена опытом.
Туран Международный Университет активно расширяет международное сотрудничество и способствует развитию интереса молодежи к изучению иностранных языков.